Díjazottak

2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

1. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2004 dí­jazottjai

  • Panoráma Fórum szekció:
    Paulo Pecora (Argentí­na): Egy hülye módja az elbúcsúzásnak - A stupid way to say goodbye (4 perc)
  • Panoráma Dokumentumfilm szekció:
    Andits Petra - Béres Dániel (Magyarország): Menjünk! - Off we go! (41 perc)
  • Panoráma Kisjátékfilm szekció:
    Shlomit Blum (Izrael): Egy másik nap - Another Day (28 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram Dokumentumfilm szekció:
    Zaza Rusadze (Németország): Banditák - Bandits (52 perc)
  • Nemzetközi Animációs Film szekció:
    Csáki László (Magyarország): Napok, melyeknek értelmet adott a félelem - Days, that filled by sense by fear (8 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram Kisjátékfilm szekció:
    Georges Homsy (Libanon): Csoda - Miracle (25 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram Nagyjátékfilm szekció:
    A győztes film: Franziska Meletzky (Németország): Körözik - Wanted (88 perc)
  • A Cine-Mis Kht. különdí­ja:
    A győztes film: Ruszkai Nóra (Magyarország): Innen és túl c dok.film -Here and beyond. (45 perc)
  • A Xenoton kft különdí­ja:
    A győztes film: Lichter Péter (Magyarország): Éjszakai előadás - Slow midnight show (45 perc)
  • A Kodak különdí­ja a legjobb operatőri munkáért:
    A győztes film: Fillenz Ádám operatőr: Páternoszter c. kisjátékfilm - Pater - noster (7perc)
  • A Filmmúzeum csatorna különdí­ja:
    A győztes film: Pálfi Szabolcs (Magyarország): A busz - The Yellowbus (9 perc)
  • Miskolc város különdí­ja:
    A győztes film: Kálmánchelyi Zoltán - Végh Zsolt - Stefanovics Angéla (Magyarország): Legkisebb film a legnagyobb magyarról, avagy ha nincs kéz, nincs csoki - No hand no chocolate (32 perc)
  • A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának különdí­ja:
    A győztes film: Cristian Nemescu (Románia): C blokk sztori - C Blokk story (14 perc)
  • A Fesztivál fődí­ja(megosztva):
    Charles Barker (Nagy-Brittania), Határozatlanság - Indecision
    Thorsten Trimpop (Németország): Az utolsó nap (15 perc)

2. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2005 dí­jazottjai

  • A Fesztivál fődí­ja:
    ILENA STANCULESCU (Románia): A HÍD - THE BRIDGE (Dokumentum film, 75 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram - Nagyjátékfilm szekció:
    PHILIP HAUCKE (Németország): FEHÉR CSEND - COLD VOID (86 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram - Kisjátékfilm szekció:
    SAMULI VALKAMA (Finnország): IGAZÁBOL SZERELEM - ALRIGHT LOVE (25 perc)
  • Nemzetközi Animációs Film szekció:
    M. TÓTH GÉZA (Magyarország): MAESTRO (8 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram Dokumentum Film szekció:
    VALENTINA MONTI, MIRTA MORRONE (Olaszország): - RADIO LA COLIFATA (52 perc)
  • Nemzetközi Versenyprogram Kí­sérleti Film szekció:
    JEAN-GABRIEL PERIOT (Franciaország): DIES IRAE (10 perc)
  • A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának különdí­ja:
    SCHNEIDER ÁKOS (Magyarország): JÓTETT HELYÉBE ? GOOD TURN DESERVES ANOTHER (Kisjátékfilm 14 perc)
  • Miskolc város különdí­ja:
    HELMIS NAPOLEON-LEONARDO (Románia): OLASZ LÁNYOK - THE ITALIAN GIRLS (Nagyjátékfilm, 82 perc)
  • A Duna TV különdí­ja:
    TOLNAI SZABOLCS (Szerbia és Montenegró): EGY ISMERETLEN NAPLÓJA - (Dokumentumfilm, 88 perc)
  • A Kodak különdí­ja:
    LICHTER PÉTER, HORVÁTH ÁDÁM MÁRTON: NYUGATI ÁLLOMÁS ? STATION WEST (Kí­sérleti film, 7perc)
  • A Xenoton Kft. különdí­ja:
    JULIA DITTMANN (Németország): RÓZSASZÍN, VAGY MILYEN IS AZ ÉLET SZÍNE? - ROSA ODER WELCHE FARBE HAT DAS LEBEN (Dokumentumfilm, 88 perc)
  • A Cine-Mis Kht. különdí­ja:
    DERMOT DOYLE (Írország): HILL 16 (Nagyjátékfilm, 78 perc)
  • Oklevél a legjobb főszereplő részére:
    FLORIAN PANZNER (Németország): FEHÉR CSEND - COLD VOID (Nagyjátékfilm)
  • Oklevél a legjobb kisjátékfilmes rendezőnek:
    AXEL DANIELSON (Svédország): NYÁRI FELHŐK - SUMMER CLOUDS (Kisjátékfilm)
  • Oklevél a legjobb vizuális ötletért:
    ALEXANDER ISERT (Németország): SUBWAY SCORE (Animációs film)
  • Oklevél a legjobb témaválasztásért:
    KRISTINA MEITON, LINDA STERNÖ (Svédország): I'M JUST LIKE YOU (Dokumentum film)
  • A zsĹąri elismerő oklevele:
    IZABELA PLUCINSKA (Németország): JAM SESSION (Animációs film)
  • A PAX Televizió különdí­jai:
    BORSOS MIKLÓS (Magyarország): Sri-Lanka - egy Turista naplója - Sri Lanka - Diary of a tourist
    KRISZTINA GALLÓ (Ausztrália): Sailing with Isa (Kisjátékfilm)
    ALEXANDER MARKOV (Oroszország): Kollivelnaja - The Lullaby (Kisjátékfilm)
    PETAR JOVANOVIC (Szerbia és Montenegro): Zemlja Vajaje - The Land of Vajaja (Dokumentumfilm)
    BÁNKI MIKLÓS (Magyarország): Nemlátok - Sightless

3. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2006 dí­jazottjai

  • A Fesztivál fődí­ja:
    OSKAR (Oskar) norvég, 30 perc,
    rendezte: Guro EKORNHOLMEN
  • A Nagyjátékfilm szekció fődí­ja:
    GO WEST (Go West) bosnyák, 97 perc,
    rendezte: Ahmed IMAMOVIC
  • A Kisjátékfilm szekció fődí­ja:
    LLÉVAME A OTRO SITIO / Take Me Somewhere Else (Vigyél el bárhová) spanyol, 21 perc,
    rendezte: David Martin DE LOS SANTOS
  • A Dokumentumfilm szekció fődí­j:
    OTTHONOM, TARNABOD (My Own Private Tarnabod) magyar, 55 perc,
    rendezte: HAJDÚ Eszter
  • A Kí­sérleti film szekció fődí­ja:
    PLAC / The Market (Piac) horváth, 10 perc,
    rendezte: Ana HUSMAN
  • Az Animációs film szekció fődí­ja:
    OSZTOROZSNO, DVERI OTKRIVAJUTSZJA / Caution, the Doors Are Opening (Vigyázat, az ajtók nyí­lnak) orosz, 5 perc,
    rendezte: Anasztazia ZSURAVLJEVA
  • Az Oktatási és Kulturális Minisztérium fődí­ja:
    VON GLASENDORF NACH SZKLARY / From Glasendorf to Szklary (Glasendorftól Szklaryig) német, 75 perc,
    rendezte: Andreas PREISNER
  • A legjobb forgatókönyv dí­ja:
    MELLETTED (Beside You) magyar, 21 perc,
    rendezte: OROSZ Dénes
  • A Kodak különdí­ja:
    CSÖPP SZÍVEM (Tiny Stranger) magyar, 35 perc,
    rendezte: FOGARASI Gergely
  • Duna Televizió különdí­ja:
    SZOMSZÉDOK VOLTAK (Once They Were Neighbours) magyar, 64 perc,
    rendezte: VARGA Zsuzsanna
  • Miskolc Város különdí­ja:
    AISLADOS / Isolated (Elszigetelve) spanyol, 77 perc,
    rendezte: David MARQUES
  • A DiákzsĹąri fődí­ja:
    LA NASCITA / The Birth (A születés) olasz, 9 perc,
    rendezte: Massimo AMICI, Carlo STOPPA
  • A Kritikusok dí­ja:
    PREMIER (Premiere) magyar, 84 perc,
    rendezte: DÖMÖTÖR Tamás

4. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2007 dí­jazottjai

  • A Fesztivál fődí­ja
    DIENTE POR OJO (A Tooth For an Eye) spanyol, 20 perc, rendezte: Elvind HOLMBOE - SALMÓN
  • A nagyjátékfilm szekció fődí­ja
    Ví„SENPUMPEN (The Walk) svéd, 60 perc, rendezte: Csaba BENE PERLENBERG
  • A kisjátékfilm szekció fődí­ja
    MELODRAMAT (Melodrama) lengyel, 19 perc, rendezte: Filip MARCZEWSKI
  • A dokumentumfilm szekció fődí­ja
    MORRER (To Die) portugál, 13 perc, rendezte: Diogo CAMí•ES
  • A kí­sérleti film szekció fődí­ja
    PERFORMING LIFE #2 magyar, 14 perc, rendezte: Aaike STUART
  • Az animációs film szekció fődí­ja
    PIK A NIK (Pik and Nik) szlovák, 5 perc, rendezte: Martin SNOPEK
  • Speciális kategória ("ROMA-KÉP – Romák a kamera előtt és mögött") díja
    VIVA CONSTANTA! román, 47 perc, rendezte: AMBRUS Emese és GYPSY SIDE magyar, 45 perc, rendezte: GÁT Balázs
    Elismerő oklevél: LONELINESS KILLS bulgár, 52 perc, rendezte: Petar STEFANOV
  • A Kodak különdí­ja
    UTÓIRAT (Postscript) magyar, 7 perc, (rendezte: FOGARASI Gergely) Operatőr: DOBÓCZI Balázs
  • Duna-díj a Duna Televizió különdíja
    ZSINAGÓGÁT VEGYENEK! (Synagogue For Sale) magyar, 48 perc, rendezte: GELLER-VARGA Zsuzsanna
  • Magyar Televizió különdíja
    BÁJKA O KLINCI (The Fable about Nail) szlovák, 6 perc, rendezte: Marián STANO
  • Miskolc Város különdíja Pressburger Imre-díj
    FEHÉR TENYÉR (White Palms) magyar, 101 perc, rendezte: HAJDU Szabolcs
  • A DiákzsĹąri fődíja
    MELODRAMAT (Melodrama) lengyel, 19 perc, rendezte: Filip MARCZEWSKI
  • A Kritikusok díja
    Ví„SENPUMPEN (The Walk) svéd, 60 perc, rendezte: Csaba BENE PERLENBERG

5. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2008 díjazottjai

  • A fesztivál fődíja
    En Transito (In Transit) Mexikó
    rendező: Isabel Muňoz
  • A Jameson nagyjátékfilm kategória fődíja
    Y pekn (At the River) Ukrajna
    rendező: Eva Neymann
  • A kisjáték- és kísérleti film kategória fődíja – Miskolc Város Pressburger Imre-díja
    Mig & Che (Che and I) Dánia
    rendező: Morten BH
  • A zsĹąri különdíja
    Podroz (Journy) Lengyelország
    rendező: Dariusz Glazer
  • A dokumentumfilm kategória fődíja
    52 procent (52 Percent) Lengyelország
    rendező: Rafal Skalski
  • A zsűri különdíja
    A süllyedő falu (The Sinking Village) Magyarország
    rendező: Szirmai Márton
  • Az animációs film kategória fődíja
    Megosztott dí­j
    Maraton (Marathon) Észtország
    rendező: Kaspar Jancis
    Refreny (Refrains) Lengyelország
    rendező: Wiola Sowa
  • A Nők a képben speciális kategória díja és a Helia-D különdíja
    Kilka Prostych Slow (A Few Simple Words) Lengyelország
    rendező: Anna Kazejak-Dawid
  • A Kodak különdí­ja
    Letűnt világ (Lost World) Magyarország
    rendező: Nemes Gyula
  • Duna-díj a Duna Televízió különdíja
    A süllyedő falu (The Sinking Village) Magyarország
    rendező: Szirmai Márton
  • A Miskolci Kocsonyafesztivál különdíja
    Originál Láger (Original Lager) Magyarország
    rendező: Simonyi Balázs
  • A kritikusok különdíja
    Y pekn (At the River) Ukrajna
    rendező: Eva Neymann
  • A diákzsűri különdíja
    Shalom Pluya Aleph (The Alpha Diaries) Izrael
    rendező: Yaniv Berman

6. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2009 díjazottjai

  • Nagyjátékfilm kategória, Pressburger Imre-díj:
    Thomas, rendező: Miika Soini
  • A CineFest különdíja:
    Utolsó idők, rendező: Mátyássy Áron
  • A kisjáték- és kísérleti film kategória fődíja:
    Schautag, rendező: Marvin Kren
  • "A jövő reménysége" - díj a legjobb magyar kisfilmnek:
    Kakukk, rendező: Felméri Cecília
  • Az animációs film kategória fődíja:
    Sam's Hot Dog, rendező: David Lopez Retamero
  • A dokumentumfilm kategória fődíja:
    Zlota Rybka / Goldfish, rendező: Tomasz Wolski
  • "Fókuszban a nő" - a speciális kategória díja:
    Valkommen Till Hebron / Welcome to Hebron, rendező: Terje Carlsson
  • A nemzetközi kritikusi zsűri díja:
    Moon, rendező: Duncan Jones
  • A Duna Tv különdíja:
    Senal de Vida / Sign of Life, rendező: Diana Penaloza
  • A PORT.hu különdíja:
    Hatszáz év után az első, rendező: Osgyáni Gábor
  • A Nemzetközi Filmklubszövetség díja:
    Thomas, rendező: Miika Soini
  • A diákzsűri díja:
    Kakukk, rendező: Felméri Cecília

7. Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja 2010 díjazottjai

Jameson nagyjátékfilm szekció / Jameson Feature Film Section

  • Pressburger Imre-díj / Emeric Pressburger Prize
    Nők férfiak nélkül, rendezte: Shirin Neshat; társrendező: Shoja Azari
    Woman Without Men by Shirin Neshat in collaboration with Shoja Azari
  • A zsűri nagydíja / Grand Prix Spécial
    A gyermekeim apja, rendezte: Mia Hansen-Love
    Father Of My Children by Mia Hansen-Love

További díjak:

  • A kisjáték- és kísérleti film szekció fődíja / Short And Experimental Film Section - Main Prize
    Napszúrás, rendezte: Horváth Lili
    Sunstroke by Lili Horváth
  • A dokumentumfilm szekció fődíja / Documentary Film Section - Main Prize
    Volt egyszer egy sziget, rendezte: Briar March
    There Once Was An Ireland by Briar March
  • Dargay Attila díj / Attila Dargay Prize
    Az animációs szekció fődíja / Animation Film Section - Main Prize
    Simon vagyok, rendezte: Molnár Tünde
    I am Simon by Tünde Molnár
  • Kritikusok díja / Critics Award
    Pál Adrienn, rendezte: Kocsis Ágnes
    Pál Adrienn by Ágnes Kocsis
  • A Nemzetközi Filmklubszövetség díja / FICC Award
    Tehroun, rendezte: Nader T. Homayoun
    Tehroun by Nader T. Homayoun
  • A diákzsűri Zöld Holló díja / Student Jury's Award
    Bulkin I.S. utolsó napja, rendező: Alekszej Andrianov
    The Last Day Of Bulkin I.S.

8. Jameson Cinefest nemzetközi filmfesztivál 2011 díjazottjai

  • Pressburger Imre-díj
    ATMEN / BREATHING / LÉLEGZÉS Rendező / Director: Karl MARKOVICS
    Szereplők / Cast: Thomas Schubert, Karin Lischka, Gerhard Liebmann
  • A zsűri nagydíja
    Michael Rendező / Director: Markus SCHLEINZER
    Szereplők / Cast: Michael Fuith, Christine Kain, David Rauchenberger
  • A legjobb kisjátékfilm Daazo.com-díj
    RAJU Rendező / Director: Max ZÄHLE
  • A legjobb dokumentumfilm
    KÉT VILÁG KÖZT / CAUGHT BETWEEN TWO WORLDS Rendező / Director: NAGY Viktor Oszkár
  • Dargay Attila-díj by KEDD Animációs Stúdió - A legjobb animációs film
    A LOST AND FOUND BOX OF HUMAN SENSATION / ELVESZETT ÉS MEGTALÁLT ÉRZELMEK OSZTÁLYA
    Rendező / Director: Martin WALLNER, Stefan LEUCHTENBERG
  • A nemzetközi ökumenikus zsűri díja
    ATMEN / BREATHING / LÉLEGZÉS Rendező / Director: Karl MARKOVICS
    Szereplők / Cast: Thomas Schubert, Karin Lischka, Gerhard Liebmann
  • Kritikusok díja
    ATMEN / BREATHING / LÉLEGZÉS Rendező / Director: Karl MARKOVICS
    Szereplők / Cast: Thomas Schubert, Karin Lischka, Gerhard Liebmann
  • FILM NEW EUROPE-díj a legjobb koprodukciónak
    Din dragoste cu cele mai bune intentii / Best Intentions / Legjobb szándékRendező / Director: Adrian SITARU
    Szereplők / Cast: Aura Calarasu, Magda Catone, Tóth Orsi
  • A Nemzetközi Filmklubszövetség díja
    Die Unsichtbare / Cracks In the Shell / A láthatatlan nő Rendező / Director: Christian SCHWOCHOW
    Szereplők / Cast: Christian Althoff, Candy Dee, Christina Dreschler
  • A MŰÚT díja a legjobb látványért
    Attack the Block / Idegen arcokRendező / Director: Joe Cornish
    Szereplők / Cast: John Boyega, Jodie Whitaker, Alex Esmale

9. Jameson Cinefest nemzetközi filmfesztivál 2012 díjazottjai

  • Jameson nagyjátékfilm szekció / Jameson Features Pressburger Imre-díj / Emeric Pressburger Prize
    Eltűnő hullámok (Vanishing Waves) rendezte / directed by Kristina Bouzyte
  • dolph Zukor-díj / Adolph Zukor Prize ex aequo
    Játékmackó (Teddy Bear) rendezte / directed by Mads Matthiesen
    Berberian Sound Studio rendezte / directed by Peter Strickland
  • A kisjáték- és kísérleti film szekció fődíja / Short And Experimental Films - Main Prize, DAAZO Prize
    Bizalmasan (In Private) rendezte / directed by Francisco Javier Rubio Rodrigo
  • A dokumentumfilm szekció fődíja / Documentary Films  - Main Prize
    Az élet állóképekben (Life in Stills) rendezte / directed by Tamal Tal
  • Dargay Attila díj / Attila Dargay Prize, Az animációs szekció fődíja / Animation Film Section - Main Prize
    Chinti rendezte / directed by Natalia Mirzoyan
  • FIPRESCI-díj / FIPRESCI Award
    Mindenki a Mennybe megy (Everybody In Our Family) rendezte / directed by Radu Jude
  • A Nemzetközi Filmklubszövetség díja / FICC Award
    A messzi dél vadjai (Beasts of the Southern Wild) rendezte / directed by Benh Zeitlin
  • A nemzetközi ökumenikus zsűri díja / International Ecumenical Award
    A szépséged mit sem ér (Deine Schönheit ist nichts wert)
    rendezte / directed by Hüseyin Tabak

10. Jameson Cinefest nemzetközi filmfesztivál 2013 díjazottjai

  • Jameson nagyjátékfilm szekció / Jameson Features
  •  Pressburger Imre-díj / Emeric Pressburger Prize
    Tore tánca (Tore tanzt) rendezte / directed by Katrin Gebbe
  • Adolph Zukor-díj / Adolph Zukor Prize
    Ilo Ilo  rendezte / directed by Anthony Chen 
  • A kisjáték- és kísérleti film szekció fődíja / Short And Experimental Films - Main Prize, DAAZO Prize
    Isten hozott és részvétünk (Welcome and our Condolences) rendezte / directed by Leon Prudovsky
  • A dokumentumfilm szekció fődíja / Documentary Films  - Main Prize
    Boldogok leszünk... majd egyszer  (We will be Happy... One Day) rendezte / directed by Pawel Wysoczański
  • Dargay Attila díj / Attila Dargay Prize, Az animációs szekció fődíja / Animation Film Section - Main Prize
    Nyuszi és őz (The Rabbit and the Dear) rendezte / directed by Vácz Péter
  • FIPRESCI-díj / FIPRESCI Award
    Ilo Ilo  rendezte / directed by Anthony Chen 
  • A Nemzetközi Filmklubszövetség díja / FICC Award
    Tore tánca (Tore tanzt)
    rendezte / directed by Katrin Gebbe 
  • A nemzetközi ökumenikus zsűri díja / International Ecumenical Award
    Ilo Ilo 
    rendezte / directed by Anthony Chen
  • Életműdíj / Lifetime Achievement Award István Szabó

11. Jameson Cinefest nemzetközi filmfesztivál 2014 díjazottjai

  •  Pressburger Imre-díj / Emeric Pressburger Prize
    Osztályellenség/ Class Enemy Rendező/Director: Rok BICEK
  • Adolph Zukor-díj / Adolph Zukor Prize
    VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan/For Some Inexplicable Reason Rendező/Director: REISZ Gábor
  • A kisjáték- és kísérleti film szekció fődíja / Short And Experimental Films - Main Prize
    Születésnapi ajándék/Birthday Present Rendező/Director: Guy LICHTENSTEIN
  • A dokumentumfilm szekció fődíja / Documentary Films  - Main Prize
    Dr. Lala
    Rendező/Director: HALÁSZ Glória
  • Dargay Attila díj / Attila Dargay Prize, Az animációs szekció fődíja / Animation Film Section - Main Prize
    Tehén a tejesbögrémben/My Milk Cup Cow Rendező/Director: Yantong ZHU
  • FIPRESCI-díj / FIPRESCI Award
    Mommy Rendező/Director: Xavier DOLAN
  • A Nemzetközi Filmklubszövetség díja / FICC Award
    Osztályellenség/ Class Enemy Rendező/Director: Rok BICEK 
  • A nemzetközi ökumenikus zsűri díja / International Ecumenical Award
    Csajkor/Girlhood Rendező/Director: Céline SCIAMMA
  • Életműdíj / Lifetime Achievement Award
    Zsigmond Vilmos
  • Közönségdíj
    Parador Húngaro Rendező/Director: Patrick ALEXANDER, Aseneth Suarez RUIZ

12. Jameson Cinefest nemzetközi filmfesztivál 2015 díjazottjai

  • Pressburger Imre-díj / Emeric Pressburger Prize
    Mustang Rendező/Director: Deniz Gamze ERGÜVEN
  • Zukor Adolf-díj / Adolph Zukor Prize
    Tangerine Rendező/Director: Sean BAKER
  • FIPRESCI-díj / International Federation of Film Critics Award
    Aferim! Rendező/Director: Radu JUDE
  • CICAE-díj / International Confederation of Art Cinemas Award
  • Mediterranea Rendező/Director: Jonas CARPIGNANO
  • Nemzetközi Ökumenikus Zsűri díja / International Ecumenical Award
    Superwelt/Superworld
    Rendező/Director: Karl MARKOVICS
  • Nemzetközi Ökumenikus Zsűri különdíja / International Ecumenical Surcharge
    Why Me?/De Ce Eu? Rendező/Director: Tudor GIORGIU
  • Kisjáték- és kísérleti film szekció fődíja / Short And Experimental Films - Main Prize
    Figyeljenek!/Listen Rendező/Director: Hamy RAMEZAN, Rungano NYONI
  • Dokumentumfilm szekció fődíja / Documentary Films  - Main Prize
    Valami jobbra várva/ Something Better To Come Rendező/Director: Hanna POLAK
  • Dargay Attila-díj, Animációs film szekció fődíja / Attila Dargay Prize, Animation Film Section - Main Prize
    Limbo-Limbo Travel Rendező/Director: KREIF Zsuzsanna, ZÉTÉNYI Borbála
  • Életműdíj / Lifetime Achievement Award
    Claudia Cardinale
  • Közönségdíj
    Tangerine Rendező/Director: Sean BAKER

13. Jameson Cinefest nemzetközi filmfesztivál 2016 díjazottjai

  • Pressburger Imre-díj / Emeric Pressburger Prize
    A semmiből / From Nowhere Rendező:Matthew NEWTON
  • Zukor Adolf-díj / Adolph Zukor Prize
    A homok alatt / Land of Mine Rendező: Martin ZANDVLIET
  • FIPRESCI-díj / International Federation of Film Critics Award
    A homok alatt / Land of Mine Rendező: Martin ZANDVLIET
  • CICAE-díj / International Confederation of Art Cinemas Award
    Utazás apánkkal / That Trip We Took With Dad , Rendező: Anca Miruna LĂZĂRESCU
  • Nemzetközi Ökumenikus Zsűri díja / International Ecumenical Award
    A homok alatt / Land of Mine Rendező: Martin ZANDVLIET
  • Kisjáték- és kísérleti film szekció fődíja / Short And Experimental Films - Main Prize
    Tarts ki! / Hold On  Rendező: Charlotte SCOTT-WILSON
  • CineNewWave díj / CineNewWave Prize
    Mindig csak / Deliver Us
      Rendező: HARTUNG Attila
  • CineNewWave kategória különdíja, a „Legszebb képi világért” járó díj
    Balkon / Balcony
    Rendező: DELL’EDERA Dávid
  • Dargay Attila-díj, Animációs film szekció fődíja / Attila Dargay Prize, Animation Film Section - Main Prize
    Szemet szemért / Eye for an Eye Rendezők: Steve BACHE, Mahyar GOUDARZI, Louise PETER
  • Életműdíj / Lifetime Achievement Award
    Makk Károly
  • Közönségdíj
    Ernelláék Farkaséknál / It's not the time of my life
    Rendező: HAJDU Szabolcs

2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Főtámogató
Kiemelt támogatók
Kiemelt médiapartnerek
További támogatók...
Kedves Barátunk!

Kérjük támogasd
adód 1 százalékával a miskolci filmes rendezvényeket!

CineFest Egyesület
Adószám: 18448849-1-05 3525 Miskolc, Városház tér 20.

Köszönjük!

A CineFest Egyesület támogatója
Hírlevél

Ha szeretnél friss információkat kapni a fesztivállal kapcsolatban, iratkozz fel hírlevelünkre!

E-mail: